in

Евробаскет – група Б: БиХ намучила Немачку, Француска након драме савладала Литванију, Словенија разбила Мађарску

Више него солидна партија изабраника селектора Бећирагића против селекције Немачке, али је мало недостајало да дођу до победе.

Од првог минута је БиХ наговестила да може да се носи са фаворизованим противником.

Након првих 10 минута водили су са два поена, у једном тренутку имали и двоцифрену предност у износу од 11 поена, да би на полувреме отишли са пет поена разлике.

Ипак, кобна трећа четвртина пресудила је меч у корист Немачке.

Немци су заиграли за класу боље на обе стране паркета, пошто су убацили 28, а примили тек 11 поена.

Стао је шут БиХ, док би Немачка на крилима Шрудера долазила до лакших поена и градила двоцифрену предност.

Деловало је да Немци имају контролу меча, али је БиХ успела крајњим напорима да ухвати прикључак, смањи разлику на једноцифрен број, али не и да озбиљније пољуља Немачку.

Најефикаснији у редовима победничке екипе били су Шрудер и Вагнер са по 18 поена, док је Војтман убацио 14 поена.

У редовима БиХ истакао се двојац Муса – Нуркић, који је комбиновано убацио чак 51 поен.

Муса је био најбољи стрелац на мечу са 30 поена, док је 21 убацио Нуркић. Двоцифрен је био и Робертсон, који је постигао 13 погодака.

Након две одигране утакмице у Групи Б, Немачка има две победе, а БиХ једну победу и један пораз.

Французи након неизвесне завршнице савладали Литванију, Фурније херој

Кошаркашка репрезентација Француске савладала је селекцију Литваније са 77:73 у мечу другог кола Евробаскета.

Уз доста муке, Французи долазе до прве победе на Европском првенству у кошарци. Након неочекиваног пораза у првом мечу од Немачке, “триколори” су у неизвесној утакмици савладали Литванију.

гобер, француска, литванија

Након што су обе екипе биле нападачки расположене у првој четвртини, уследио је доста тврд меч.

Литванија је била потпуно распуцана од старта меча, а у првој четвртини водила је и са 13 поена.

Имали су Литванци предност већи део меча, али је Француска одлично одиграла у последњој четвритни, коју је добила са 27:17, што јој је било довољно за тесну победу.

Најефикаснији у победничком тиму био је Еван Фурније са 27 убачених поена. Он је био једини двоцифрен стрелац, док су се међу осталим играчима Француске истакли Албиси и Тарпеј са по 8 поена.

Валанчиунас је предводио стрелце Литваније са 15 поена, поен мање имао је Јокубаитис, док је Григонис убацио 13 поена.

Француска бележи једну победу у две одигране утакмице, док је Литванија уписала оба пораза у досадашњем току Евробаскета.

Дончић и другари одржали час кошарке Мађарима

Кошаркаши Словеније савладали су Мађарску са 103:88 у мечу другог кола Групе Б на Европском првенству.

Пре меча се знало да ће ово бити игра мачке и миша. Лакоћа којом су Словенци сломили отпор ривала деловала је нестварно. Словенци су се забављали на терену и само пунили кош противника. Већ на полувремену знало се ко је победник, а чекао се само коначан резултат.

донциц, словенија

Већ на стрту Словенци су поствили ствари на своје место. Серијом 18:2 стигли су до убељиве предности коју нису испустали до краја меча. Двоцифрену предност задржали су до краја првог периода – 29:16.

Наставак је донео још лепршавију игру Словенаца. Мађари су тек на моменте успевали да парирају ривалу, ипак недовољ да се запрети Дончићу и другарима. Словенци долазе до максималних плус 24, 50:26. На велики одмор отишло се резултату 54:33.

Дончић се распуцао у трећем периоду са три тројке у прва пет минута помогао је својој екипи да стигне до максималних плус 27 – 72:45. потом је Лука сео на клупу и више није улазио у игру, али екипа је наставила у истом ритму. У финишу периода стижу до максималних плус 29, да би се у последњи период ушло при резултату 88:60.

Пет минута пре краја Словенци су прешли сто поена и 30 поена разлике – 101:71. Потом је опао темпо игре,то користе Мађари да ублаже пораз. На крају победа Словеније – 103:88.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Лука Дончић са 20 поена седам скокова и седам асистенција. Препелич је додао 14, а Блажич 11. Код Мађара, Перл 18, а Хопкинс је убацио 14 поена.

Словенци у трећем колу у недељу играју са БиХ, док Мађари иду на мегдан Французима.