in

Реми Црвене звезде и ТСЦ, Војводина победила Вождовац

Гости из Бачке Тополе повели су голом Саше Јовановића у 42. минуту после грешке Ираклија Азарова, а изједначио је аутоголом голман гостију Вељко Илић у 45+2- минуту пошто га је лопта погодила и завршила у мрежи.

Партизан је питање победника решио већ у првих 45 минута, које је добио са 4:1. Три гола за “црно-беле” на овом мечу постигао је Рикардо Гомеш, док су се по једном у листу стрелаца уписали Квинси Мениг и Бибарс Натхо. Једини гол за домаћи тим постигао је Немања Милојевић.

Војводина је до тријумфа против Вождовца стигла у самом финишу утакмице. Оба гола за Новосађане постигао је дебитант Никола Чумић у 60. и 90+22. минуту. Једини стрелац за госте био је Борисав Бурмаз у 69. минуту.

Милојевић: Горак укус, фудбал се не може “преварити”

Срећу је потребно заслужити, а однос треба да крене од свих нас и да од првог до последњег минута буде исти. Ако однос није такав и ако пробамо да “преваримо” фудбал, то се увек врати, рекао је тренер фудбалера Црвене звезде Милош Милојевић.

“Хвала навијачима на подршци. Жао ми је и њих и момака, и стварно је горак укус да нисмо победили утакмицу коју смо могли да решимо. Предстоји нам меч са Монаком у четвртак и идемо утакмицу по утакмицу. Гледамо напред и ка новим победама”, изјавио је Милојевић за клупску ТВ.

Однос у другом полувремену и борбеност је нешто на шта морамо да се навикавамо, да крећемо с тим од првог минута, поготово када утакмица не иде нама на руку и када јуримо резултат, додао је он.

“Фокус у последњој трећини терена је такав да имамо много ситуација, али немамо играча који је у форми и који може да из ње постигне гол. Радићемо на тренингу да то исправимо, нема другог лека”, поручио је Милојевић.

Резултати и стрелци:

Недеља: Црвена звезда – ТСЦ (Илић 45-2. аутогол – Јовановић 42), Колубара – Партизан 1:5 (Милојевић 8 – Рикардо 2, 18, 38, Натхо 32, Мениг 52), Војводина – Вождовац 2:1 (Чумић 60, 90+2 – Бурмаз 69),

Субота: Раднички Ниш – Младост ГАТ 1:1 (Штулић 33 – Радуловић 38), Спартак – Напредак 1:2 (Обрадовић 88 – Шарић 11, Ђековић 64).

Понедељак: Раднички Крагујевац – Нови Пазар (16.00), Радник – Чукарички (18.00), Младост Лучани – Јавор (18.00).