in

УЖИВО: Партизан – Звезда 1:1

67. минут – По две измене Милојевића и Петрића. Излазе Белић и Мениг, улазе Јовић и Андраде. На другој страни излазе Иванић и Пешић, у игри су Кангва и Митровић.

63. минут . Звезда у дефанзиви. И даље нападају црно-бели. Лопта често кружи око казненог. Сада шутира Натхо са ивице шеснаестерца, али Гобељић добро реагује и блокира лопту која одлази у корнер.

61. минут – Напада Партизан. После постигнутог гола Партизан боље делује. Звезда успева да се одбрани, а један озбиљнији напад домаћина завршава се очајним ударцем Траореа.

58. минут – Прекинута утакмица. Дим је надвио терен у Хумској. Митић је морао да прекине меч док ветар мало не одради своје…Настављен меч после око минут и по паузе.

57. минут – Прва измена. Гобељић мења Родића. Ераковић иде на левог бека, како ствари стоје.

56. минут – ГОООЛ! Натхо је шутирао у голманов десни угао. Борјан је то прочитао, добро се бацио, али је ударац Партизановог везисте био практично савршен.

54. минут – Пенал за Партизан! Митић је показао на белу тачку.

53. минут – Митић ће погледати снимак. Дуго је арбитар разговарао са VAR собом, али ће на крају сам погледати снимак.

51. минут – Живковић је пао у казненом простору, чека се VAR. Црно-бели су тражили пенал, Живковић је пао после дуела са Катаијем. Митић није свирао ништа. Чека се одлука из VAR собе.

Почело је друго полувреме.

дерби333

Крај првог полувремена.

43. минут – Борјан спасао Звезду. Убедљиво најбоља прилика за црно-беле вечерас. Натхо је центрирао, Марковић је побегао комплетној одбрани гостију и бацио се за лоптом. Успео је да је захвати главом, али је Борјан показао одличне рефлексе и спасао црвено-беле. Остаје 0:1.

41. минут – Жути картон за Санога. Први јавно опоменут у Звезди. Код домаћина жути је добио Вујачић.

38. минут – Велика шанса за Партизан. Одбитак је пао пред ноге Менигу на свега неколико метара од гола, али је Холанђанин промашио читаву лопту.

дерби, канга2

34. минут – Напада Партизан. Црно-бели доста опаснији, пре свега са много више поседа лопте, него на почетку утакмице. Звездина одбрана засад на висини задатка.

31. минут – Пробао је Дијабате. Дефинитивно најбољи играч Партизана засад. Пробио је по десном боку, наместио се на леву ногу, али недовољно добро шутирао. Лак посао за Борјана.

27. минут – ГОООЛ!!! И то какав! Звезда води! Фантастичан погодак Букарија. После корнера, дефанзивци Партизана су избацили лопту испред Поповићевог гола, а Букари је дочекао на ивици шеснаестерца, и спектакуларним ударцем савладао голмана црно-белих.

23. минут – Упропашћена озбиљна прилика. Вукли су Катаи и Букари контру после прекида, одбрана Партизана је заспала, али се нису споразумели. Букари је константно био у офсајду, Катаи је био преспор и дуго је вукао лопту и на крају ништа од свега.

20. минут – Корнер за Партизан. Није најбоље изведен ударац из угла, па није било опасности по гол гостију.

17. минут – Саного главом, Поповић сигуран. Саного је пробао главом после корнера, али Поповић није имао тежак задатак.

16. минут – Катаи покушава са дистанце. Александар катаи је опробао ударац са дистанце, Поповић је одбранио његов ударац, али ће Звезда имати корнер.

делије33

13. минут – Жути картон за Вујачића. Дефанзивац Партизана је пресекао потенцијално опасан напад Звезде, због чега је добио жути картон.

10. минут – Доминација Звезде. Партизан не успева да пређе пола. Звезда напада по десном боку, а Букари прави огромне проблеме одбрани црно-белих. Ипак, засад без већих прилика изузев оне Ераковићеве.

6. минут – Иницијатива црвено-белих. Звезда има лопту и покушава да дође до прилике.

2. минут – Гужва пред голом Партизана. Звезда је запретила из корнера, пасивна одбрана Партизана, али је домаћин имао среће, па је на крају лопта избачена из казненог простора.

Почео је меч.

гробари3

Минут ћутања на мечу Партизана и Звезде у част Шошкица

Утакмица деветог кола Суперлиге Србије између Партизана и Црвене звезде почела је минутом ћутања у чашт легендарног голмана “црно-белих” Милутина Шошкића, који је у недељу преминуо у Београду у 85. години.

Шошкић се сматра најбољим голманом Партизана свих времена и једним од најбољих у историји српског и југословенског фудбала.

Састави тимова:

Партизан: Поповић, Живковић, Вујачић, Марковић, Урошевић, Траоре, Белић, Дијабате, Натхо, Мениг, Рикардо.

Звезда: Борјан, Ераковић, Драговић, Милуновић, Родић, Саного, Канга, Букари, Катаи, Иванић, Пешић.

фудбал, црвена, звезда, партизан, 800x450

Фудбалери Партизана излазе у дресовима са бројем један

Тренер голмана Партизана Немања Јовшић са чуварима мреже “црно-белих” Александром Поповићем, Немањом Стевановићем и Миланом Лукачем изашао је на загревање уочи 168. “вечитог дербија” са Црвеном звездом у мајицама у помен Милутину Шошкићу, који је пре четири дана преминуо у 85. години.

Стартна постава Партизана изаћи ће на терен уочи дуела са Црвеном звездом у голманским дресовима са бројем један.

Током минута ћутања на семафору ће бити приказани инсерти из богате голманске каријере Милутина Шошкића.

Највећи српски клубови одиграли су по шест утакмица у домаћем шампионату. Црвено-бели имају максималних 18 бодова, седам више од великог ривала, који је лоше отворио првенство са бившим тренером Илијом Столицом, али се консолидовао доласком Гордана Петрића на клупу.

“Било би јако добро да победимо сутра, да се примакнемо Звезди на табели. За атмосферу, за додатну сигурност и да тријумф посветимо нашој легенди Милутину Шошкићу”, изјавио је тренер Партизана Гордан Петрић.

Тренер Црвене звезде Милош Милојевић мандат је почео победом над Јавором (4:1), а покушаће да сруши неугодну традицију и донесе црвено-белима први тријумф у Хумској после 2016. године.

“Није лако играти тамо. Осећају се добро у својој кући. Добри су и у транзицији и прекиду, али ако уђемо у ‘фајт’ како треба, мислим да можемо да надвладамо”, изјавио је Милојевић.

Обојици тренера, Петрићу и Милојевићу, меч у Хумској биће дебитантски вечити дерби, баш као и главном арбитру Милану Митићу из Лесковца.