Barselona je u prvom meču u Madridu slavila sa 1:0, a revanš duel je na programu sutra od 21 sat na “Nou Kampu”.
Barselona i Real su odigrali četiri meča ove sezone, a katalonski klub je ostvario tri pobede i zabeležio je jedan poraz.
“Mislim da su fudbaleri Reala povređeni i da ce želeti da nam se osvete nakon poraza u poslednje tri utakmice. Real se uvek bori i dobar je rival. Mi moramo da pokažemo da možemo da ih pobedimo”, rekao je Cavi na konferencije za medije uoči meča sa Realom.
Real je na društvenim mrežama uoči meča sa Barselonom objavio video sa greškama sudija, koje su delegirane za sutrašnji duel u Barseloni.
“Ne bih voleo da pobedim varanjem. Želim da pobedim, ali legalno. O sudijama ne vredi ni govoriti. Ponekad to shvate kako treba, ponekad pogrešno. Ne volim ni kada mi pomažu. Uvek želim da pobedim legalno”, istakao je trener Barselone.
Anćeloti: Energija i iskustvo fudbalera Real će odlučiti meč sa Barselonom
Trener fudbalera Reala Karlo Anćeloti izjavio je danas da bi energija i iskustvo igrača madridskog kluba mogli da odluče revanš meč polufinala Kupa kralja protiv Barselone.
“Energija i iskustvo naših fudbalera bi mogli da odluči ‘El klasiko’. Moramo da budemo jako dobri u kreiranje igre. Međutim, iskustvo veterana će da bude ključ”, rekao je Anćeloti na konferenciji za medije u Madridu.
On je istakao da su Luka Modrić i Toni Kros nedodirljivi u ekipi Reala.
“Međutim, to ne znači da će u Barseloni biti starteri. Imamo mnogo nedodirljvih u timu, ali na kraju mora da se izabere startnih 11. Moram da mislim o svim igračima koje imam na raspolaganju. Nije najvažnije kako će fudbaleri početi utakmicu, nego je najvažnije da odigraju najbolje što mogu kada dobiju šansu na meču”, rekao je Anćeloti.
Utakmica između Barselone i Reala biće odigrana sutra od 21 sat na “Nou Kampu”.
Autorska prava RTV / Tekst / Slika / Video /