in

Evrobasket – grupa C: Italija umalo do produžetka sa Grčkom, Hrvati lako sa Britancima, Estonci prepustili pobedu Ukrajini

Drugo kolo Grupe C donelo je susret Italije i Grčke u “Mediolanum Forumu” u Milanu. Odličan i veoma uzbudljiv meč priredile su dve ekipe, a zaslužen trijumf odnela je Grčka.

Grčka je u prvoj četvrtini došla do nešto osetnije prednosti, koju je potom u trećoj četvrtini povećala na najvećih 15 poena.

Italija se ipak nije predavala do poslednjeg trenutka meča, već je uhvatila priključak i donela neizvesnu završnicu.

Uspeli su domaćini da se potpuno vrate u meč i u samom finišu smanje deficit na samo tri poena.

Italija je imala dva šuta za produžetak u poslednjim momentima meča, ali ni Fontekio, ni Tonut, nisu mogli iz teških pozicija da pogode.

Najefikasniji u redovima pobedničke ekipe bio je Janis Adetokumbo, koji je imao dabl-dabl učinak od 25 poena i 11 skokova.

Veliku pomoć Janis je imao u Dorsiju, koji je ubacio 23 poena, dok je treći dvocifreni u Grčkoj bio Agravanis, koji je postigao 13 poena.

U redovima Itlaije istakli su se Fontekio sa 26, Polonara sa 14 i Tonut sa 13 poena.

Nakon dve utakmice, Grčka ima isto toliko pobeda i lider je Grupe C. Italija nakon pobede nad Estonijom, beleži prvi poraz.

Hrvati lako sa Britancima

Košarkaška reprezentacija Hrvatske savladala je danas u Milanu Veliku Britaniju sa 86:65 (20:17, 17:14, 35:9, 14:25) u prvom meču drugog kola C grupe na Evrobasketu. Hrvati su meč slomili u trećoj deonici koju su rešili u svoju korist ubedljivo sa 35:9, a u pobedničkom timu NBA asovi Bojan Bogdanović, Dario Šarić i Ivica Zubac postigli su po 15 poena.

Najefikasniji na meču u Mediolanum forumu bio je Britanac Majls Heson sa 18 poena.

heson,olaseni

Posle dve utakmice Hrvatska ima skor 1-1, pošto je u prvom kolu poražena od Grčke sa 89:85, dok je Velika Britanija upisala i drugi poraz jer je prethodno izgubila od Ukrajine (90:61).

U trećem kolu Hrvatska će 5. septembra u 14.15 igrati protiv Estonije, dok će Velika Britanija istog dana u 17.00 imati duel protiv Grčke.

Estonci vodili 39 minuta, pa prepustili pobedu Ukrajini

Košarkaši Ukrajine pobedili su u Milanu Estoniju rezultatom 74:73 u utakmici drugog kola Grupe C Evropskog prvenstva.

Tokom gotovo cele utakmice Estonci su čuvali prednost koja je retko bila dvocifrena. Prilazili su Ukrajinci, bili blizu, ali dugo nisu uspevali da izjednače i pređu u vođstvo.

Početkom treće četvrtine došli su Estonci i do najvećih plus 10, ali je Ukrajina ponovo brzo prišla na jednocifren minus.

Tek pedesetak sekundi pre kraja utakmice Ukrajinci su pogotkom Ilije Sidorova konačno prešli u vođstvo – 74:73, što će se ispostaviti i kao konačan rezultat jer nijedna od ekipa do kraja nije postigla koš.

Kristijan Kulamae je pokušao trojkom u poslednjem napadu da “vrati” pobedu Estoncima, ali je bio neprecizan.

Svijatoslav Mihaljuk je sa 18 poena bio najefikasniji u reprezentaciju Ukrajine, aMaik Kalev Kotsar je predvodio Estoniju sa 17 poena.

Ukrajinci su upisali drugu pobedu u Grupi C, iz isto toliko utakmica, dok je Estonija pretrpela svoj drugi poraz.