in

Nadal I Alkaraz ne igraju na mastersu u Monte Karlu

Nadal I Alkaraz ne igraju na mastersu u Monte Karlu

“Još nisam spreman da igram na najvišem nivou. Neću moći da igram na jednom od najvažnijih turnira u mojoj karijeri, Monte Karlu. Nažalost, još nisam u poziciji da rasterećeno igram, bez straha od povrede. Nastaviću sa oporavkom i nadam se da se ubrzo vratiti turnirima”, objavio je španski teniser na svom Tviter nalogu.

Nadal je 11. puta u karijeri trijumfovao na mastersu u Monte Karlu. 

Najbolji španski teniser Karlos Alkaraz takođe je danas saopštio da neće igrati na mastersu u Monte Karlu zbog problema sa povredom ruke i kičme.

“Posle dva meseca u inostranstvu, srećan sam što se vraćam kući, ali tužan sam što sam poslednji meč u Majamiju završio uz fizičku nelagodnost. Posle posete doktoru u Mursiji i dodatnih pregleda, neću moći da igram u Monte Karlu i započnem turneju na šljaci. Imam problema sa levom rukom i kičmom zbog čega mi je potreban odmor da se pripremim za ono što dolazi. Vidimo se 2024. na mastersu u Monte Karlu”, saopštio je Alkaraz na svom Tviteru nalogu.

karlos, alkaraz

Alkaraz je prošle godine eliminisan u drugom kolu mastersa u Monte Karlu od Amerikanca Sebastijana Korde rezultatom 7:5, 6:4.

Na turniru će učestvovati najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković, a titulu brani Grk Stefanos Cicipas.

Masters u Monte Karlu se igra za nagradni fond od 5.779.335 evra. Ovaj turnir će biti odigran od devetog do 16. aprila.

Autorska prava RTV / Tekst / Slika / Video /