in

Убедљив пораз фудбалера Партизана од Фејнорда у Лиги конференција

Црно-бели су одлично почели дуел, први су дошли до гола, два пута су имали вођство, али је холандски тим од 52. минута имао потпуну контролу меча и на крају убедљиво славио у Београду.

Црно-бели повели су голом Бибраса Натха у 13. минуту, након чега је израелски везиста морао да напусти тренер због повреде препоне, а заменио га је Немања Јовић.

Није дуго трајала предност црно-бели, пошто је већ у 20. минуту Фејнорд изједначио, а стрелац је био Јенс Торнстра.

До краја полувремена Холанђани су били бољи ривал, нападали су константно, неколико опасних прилика у шеснаестерцу црно-белих решио је одлични Саничанин, па је тако резултат после 45 минута био је 1:1.

Друго полувреме изабраници Александра Станојевића почели су одлично, пошто је Немања Јовић у 46. минуту поново донео вођство.

Слично као и у првом полувремену, Партизана се није снашао после постигнутог гола, па је гостујући тим након у 51. минуту дошао до новог изједначења преко Сирила Десерса.

У наредних 20 минута Фејнорда је у потпуности преокренуо меч пошто је нови гол у мрежи Партизана виђен је у 64. минуту, када је на 3:2 повећао Гертурда.

Већ у 71. минуту на семафору је стајало 4:2, када је одличним ударцем Луис Синистера савладао Поповића, да би пет минута касније Торнстра још једном затресао мрежу домаћина за коначних 5:2.

Реванш меч на програму је 17. марта у Ротердаму.

Овако је протекла утакмица:

90+2 – Крај меча.

90. минут – Два минута судијске надокнаде.

82. минут – Миловановић шутира ка голу Фејнорда, без промене резултата.

77. минут – ГОЛ! Капитен Фејнорда Торнстра опет погађа, резултат је 5:2 за Фејнорд.

72. минут – ГОЛ! Какав погодак Синистере! Примирио лопту грудима, спустио на волеј, и са двадесетак метара затресао мрежу Партизана за 4:2.

синистера, фејнорд, партизан

69. минут – Прилика за Партизан, али Јојић у офсајду.

66. минут – Добар шут Живковића са дистанце, голман гостију брани.

64. минут – ГОЛ! Геретруида доводи Фејенорд у вођство од 3:2.

фејнорд

56. минут – Јевтовић улази уместо Менига.

54. минут – Гости и даље притискају. Сада покушава Кокџу, али преко гола.

53. минут – Шанса за Нелсона, лопта пролази поред стативе.

50. минут –  ГОЛ! Ново изједначење Фејнорда. Десерс погађа за 2:2.

партизан, фејнорд, 4

46. минут – ГОООЛ! Јовић погађа на самом почетку другог полувремена за ново вођство Партизана.

46. минут – Почело је друго полувреме.

немања, јовиц, партизан, фејнорд

45+1 минут – Крај првог полувремена.

43. минут – Прилика за црно-беле, Јовић с леве стране у доброј позицији, али шаље лопту у гол-аут.

40. минут – Погодак за Фејнорд, али на срећу црно-белих, из недозвољене позиције Десерса.

30. минут – Гости имају иницијативу и притискају.

26. минут – Кокџу покушава са дистанце, лопта одлази преко гола.

21. минут – Стопостотна шанса за Партизан! Вујачић шутира са три метра, лопта одлази изнад гола.

20. минут – ГОЛ! Торнстра погађа за изједначење Фејнорда.

партизан, фејнорд, 2

16. минут – Натхо излази из игре због повреде, улази Јовић.

15. минут – Жути картон за Менига због оштрог старта, након чега је уследило кошкање на терену.

13. минут – ГОООЛ! Након дриблинга Менига, Натхо погађа за вођство Партизана.

натхо, партизан

7. минут – Још једна прилика за Фејнорд. Гертујда покушао из добре позиције.

6. минут – Одлична шанса Нелсона, Поповић брани, лопта одлази у корнер.

3. минут – Први напад Партизана. Миловановић асистирао Јојићу, лопта отишла у гол аут.

1. минутМеч је почео.