SENTA –
Akoš Laki, džez muzičar koji je karijeru izgradio u zemlji i inostranstvu, održao je koncert u punoj sali Male sinagoge u Senti. Ovaj Senćanin godinama živi i radi u Holandiji. On je, uz pratnju benda, izveo američke novogodišnje pesme u džez verziji.
Akoš Laki rođen je u Senti 1967. godine, studirao je klarinet u Akademiji umetnosti u Novom Sadu. Ljubav prema džezu prevagnula je u odnosu na klasičnu muziku i on se, po završetku studija, preselio u Budimpeštu gde je diplomirao i saksofon u Akademiji “Franc List”.
Na koncertu su bili i Akoševi roditelji, Matilda i Jožef. Oni takođe godinama žive u Holandiji, ali za ovu posebnu priliku došli su u Sentu.
Ovaj muzičar nastupao je širom sveta i osvajao nagrade na brojnim festivalima kako klasične, tako i džez muzike.
Senćani su po drugi put imali priliku da uživaju u posebnom stilu Akoša Lakija. On namerava da obraduje poklonike džeza u rodnom gradu još jednim prazničnim kocertom i naredne godine.
Sugrađanima je poručio da posećuju džez kocerte, kako bi podržali promovisanje ovog muzičkog žanra.
Autorska prava RTV / Tekst / Slika / Video /
