in

Košarkaši Vojvodine na korak do titule

Gosti iz Zemuna su bolje otvorili meč u maloj dvorani Spensa. Kažnjavali su greške Vojvodine u odbrani, i brzo došli do dvocifrene prednosti.

Međutim, u drugoj četvrtini, Novosađani su podigli svoj nivo igre, serijom od 15:0 preokrenuli rezultat u svoju korist, a drugu deonicu dobili sa 24 prema 7, čime su ponovo pokazali ove sezone, da je čvrsta odbrana stub njihove dobre igre.

Vojvodina je i u trećoj četvrtini nastavila u istom ritmu.. Ponovo mladost nije uspela da postigne dvocifren broj poena te je i ta deonica otišla u ruke Vojvodine sa ubedljivih 25 prema 9, kada je domaćin i definitivno prelomio susret u svoju korist.

Do kraja susreta, prednost Vojvodine je rasla, sve do konačnih 97-57.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Džered Kaningem sa 20 poena, a dvocifreni su još bili Vučetić, Ljubičić, Rakićević i Bumbić. U gostujućoj ekipi, najraspoloženiji za igru bio je Sreten Knežević sa 16 poena.

Vojvodina je ovom pobedom ostala na vodećoj poziciji na tabeli u domaćem prvenstvu. U poslednjem kolu, gostovaće kraljevačkoj Slogi, kada će imati priliku da pobedom, osvoje trofej u Košarkaškoj ligi Srbije.

Ipak, pre tog meča, već u sredu, Novosađane očekuje važno gostovanje nikšićkoj Sutjesci, kada je na programu prva utakmica četvrtfinalnog dvomeča, u regionalnoj ABA 2 ligi.