in

Pešić i Kanga za trijumf Zvezde u Novom Sadu

Tim Miloša Milojevića nastavio je sa dobrim partijama u nacionalnom prvenstvu, te tako učvrstio prvo mesto koje drže sa 38 bodova, pet više od Partizana.

Navijači Crvene zvezde protiv Bjekovića

Navijači Crvene zvezde skandirali su večeras tokom celog meča sa Vojvodinom protiv vršioca dužnosti predsednika Fudbalskog saveza Srbije (FSS) Nenada Bjekovića.

Pristalice Crvene zvezde su istakle transparent protiv Bjekovića, koji će biti jedini kandidat za predsednika FSS.

Izbori za prvog čoveka FSS će biti održani 31. oktobra. Bjeković je bivši sportski direktor Partizana i izvesno je da će kao jedini kandidat i zvanično preuzeti funkciju predsednika FSS, koju je prethodnih meseci obavljao u ulozi vršioca dužnosti.

Crvena zvezda je izrazila nezadovoljstvo izborima za prvog čoveka srpskog fudbala, a i navijači “crveno-belih” su se javno oglasili pre nekoliko dana i istakli su da su protiv izbora Bjekovića za predsednika FSS.

Otpor Novosađana slomili su u drugom poluvremenu, a mrežu domaćih pogađali su Aleksandar Pešić u 52, odnosno Gelor Kanga u 62. minutu iz penala.

Ovo je bila 10. uzastopna pobeda Zvezde u Novom Sadu, a poslednji put kad su “lale” otkinule bodove Zvezdi bilo je u aprilu 2016. godine.

Vojvodina je definizivno u krizi i ovo joj je četvrti poraz u poslednjih šest utakmica u ligi, u kojoj zauzima šesto mesto sa 23 boda.

Malo toga smo imali prilike da vidimo u prvom poluvremenu, iako je početak Vojvodine obećavao.

Delovalo je da će izabranici Milana Rastavca da se nadigravaju sa favorizovanim rivalom, međutim, nakon početnog naleta, defanziva je bila ono što ih je interesovalo.

Praktično jedini šut ka golu Borjana, koji nije ni stigao do golmana Zvezde, bio je pokušaj Nemanje Nikolića u šestom minutu, kada ga je Aleksandar Dragović izblokirao.

Tražili su ubrzo domaći i penal posle nespretne reakcije Milunovića, tvrdili su da ga je lopta pogodila u ruku, ali se sudije nisu oglašavale.

Malo po malo, Zvezda je preuzimala inicijativu, ali sve su to uglavnom bili bezopasni udarci ka golu Lazara Carevića.

Pravu, najbolju šansu imao je Aleksandar Katai u 36. minutu, kada je posle duplog pasa sa Aleksandrom Pešićem, izbio pred Carevića, ali je u situaciji jedan na jedan, šutirao pravo u golmana Vojvodine.

U prvih 10 minuta nastavka bilo je više zanimljivih situacija nego za čitavo prvo poluvreme, počev od stative Vojvodine u 48. minutu.

zvezda4348484

Uroš Nikolić je šutirao glavom posle centaršuta sa desne strane, ali je Borjana spasao okvir gola.

Usledio je ubrzo nezgodan šut iz daljine Kange, da bi u 52. minutu Zvezda stigla do vođstvo, kada je pogodio Aleksandar Pešić.

Na desnoj strani Eraković i Bukari su kombinovali, bek je centrirao, tačno na glavu Pešiću, koji je savladao Carevića.

U tim momentima prštalo je u Novom Sadu, Vojvodina je minut kasnije umalo izjednačila preko Uroša Nikolića, da bi Kanga odmah u narednom napadu šutirao sa dvadesetak metara preko prečke.

Beograđani su do dupliranja vođstva stigli u 62. minutu, nakon što je sudija Milanović, uz konsultaciju VAR tehnologije, dosudio penal zbog igranja rukom Uroša Nikolića.

Rutinski je najstrožu kaznu realizovao Gelor Kanga, preciznim udarcem uz stativu gola koji čuva Carević.

Nakon novog gola, Zvezda je umrtvila igru, treneri su menjali, još su izgledne šansu imali Mustafa i Bukari, ali promene rezultata u Novom Sadu više nije bilo.

Inače, Zvezda za vikend gostuje Radničkom u Nišu, a Vojvodina Napretku u Kruševcu.

Milojević: Kontrolisali smo meč od prvog do poslednjeg minuta

Trener fudbalera Crvene zvezde Miloš Milojević izjavio je da je zadovoljan pobedom protiv Vojvodine u zaostalom meču petog kola Superlige Srbije.

“Mislim da smo kontrolisali utakmicu od prvog do poslednjeg minuta, a kada dođu golovi to izgleda lakše, ali ne mora stalno da bude lako. Igrali smo na gostovanju protiv dobre ekipe koja jeste u padu forme, ali ima četiri kvalitetna ofanzivca. Momci su dobro kontrolisali utakmicu, stvarali smo šanse i u prvom poluvremenu, a Osmana Bukarija i Aleksandra Pešića je praktično milimetar delio od toga da postignu gol već tad. Možda nismo najbolje ušli u igru u drugom poluvremenu, tih uvodnih pet minuta, ali posle toga – totalna kontrola. Postigli smo dva gola i imali još nekoliko izglednih pozicija, tako da je pobeda definitivno zaslužena. Čestitam igračima na dobrom zalaganju i odnosu i hvala publici na sjajnoj podršci”, rekao je Milojević, preneo je zvanični sajt Crvene zvezde.

milojevic, zvezda3

Milojević je pohvalio navijače Crvene zvezde, koji su u Novom Sadu bili 12. igrač “crveno-belih”.

“Veliki vetar u leđa su nam navijači i nadam se da će u ovolikom broju doći u Niš. Jeste da je dalje, ali Niš je grad navijača Crvene zvezde i nadam se da će sa svih strana doći da nam pruže podršku u nedelju. Znači nam to, zbog toga igramo, jer želimo da se radujemo sa našim navijačima, te da im priređujemo spektakle, koji ih čine zadovoljnima”, istakao je Milojević.

Rastavac: Nedostajao nam je gol protiv Zvezde

Trener fudbalera Vojvodine Milan Rastavac izjavio je da je njegovom timu večeras nedostajao gol da naruši ritam Crvene zvezde.

“Nedostajao nam je gol da narušimo ritam Zvezde. Negde smo stvarali šanse, kod 0:0 smo imali najbolju priliku. Posle je Zvezda dala gol i kontrolisala utakmicu. Burne reakcije pored aut linije nisu bile vezane za igru, već za ono drugo”, rekao je Rastavac posle meča za TV Arena sport.

Ovako je protekao tok utakmice:

Kraj meča!

90+3 – Bukari imao šansu. Šutirao je, ali je lopta prozujala pored stative.

90. minut – Igraće se još 4 minuta nadoknade.

88. minut – Poslednje promene. Kod Vojvodine, Filip Malbašić je zamenio Nemanju Nikolića. Kod Zvezde, Gelora Kangu je zamenio Nikola Stanković, dok je umesto Milana Rodića ušao Irakli Azarov.

mijailovic, zvezda4

85. minut – Sjajna intervencija Carevića. Bukari je prošao po desnoj strani, vratio povratnu za Mustafu, koji je iz izgledne pozicije šutirao, ali je Carević odlično reagovao i sprečio novi gol.

81. minut – Nova promena u Zvezdi. Stefan Mitrović je ušao umesto Aleksandra Pešića.

78. minut – Trostruka promena kod Vojvodine. Izlaze Busnić, Čumić, Uroš Nikolić. Ulaze Topić, Kabić, Iv Baraj.

74. minut -Izmene. Nenad Krstičić menja Mirka Ivanića, dok je Ibrahima Mustafa zamenio Aleksandra Kataija.

69. minut – Žuti kartoni. Prvo Veljko Simić zbog oštrog prekršaja, a onda i trener Rastavac zbog prigovora.

65. minut – Kanga u poslednjem trenutku. Nemanja Nikolić je majstorski petom uposlio Uroša Nikolića, da bi ubrzo Kanga skinuo sa noge loptu rivalu i izbacio u korner, sprečivši verovatno gol.

62. minut – GOOOL!!! Gelor Kanga je sa “kreča” duplirao vođstvo Zvezde, 2:0. Bio je to precizan udarac uz stativu gola koji čuva Carević.

61. minut – Penal za Zvezdu. Sudija Miloš Milanović je posle pregledanja snimka odlučio da pokaže na belu tačku.

zvezda, vojvodinafk

60. minut – Zvezda tražila penal – VAR. Uroša Nikolića je lopta pogodila u ruku, ali sudija Milanović nije svirao ništa. Ipak, ubrzo je dobio poziv iz VAR sobe.

55. minut – Pršti u Novom Sadu. Kanga je šutirao tik iznad prečke sa oko dvadeset metara.

53. minut – Umalo izjednačenje. Voša je odmah zapretila, posle prodora po levoj strani Antonijevića, Simić slabo zahvatio loptu, ona je stigla do Uroša Nikolića, koji je nedovoljno dobro šutirao.

52. minut – GOOOL!!! Zvezda vodi 1:0, strelac Pešić! Na desnoj strani Eraković i Bukari su odigrali dobro, bek je centrirao, tačno na glavu Pešiću, koji je savladao Carevića.

50. minut – Nezgodan udarac Kange. Iz daljine je lucidni Gabonac šutirao, lopta je odskočila tik ispred Carevića, koji ju je poslao u korner.

48. minut – Stativa! Najbolja šansa za Vojvodinu do sada. Uroš Nikolić je šutirao glavom posle centaršuta sa desne strane, ali je lopta završila na stativi.

Počelo je drugo poluvreme.

zvezda, dragovic, fk, vojvodoina

Kraj prvog poluvremena. Novosađani su se svesno povukli od samog početka meča, organizovano i uspešno se brane i čekaju priliku za kontranapad.Crvena zvezda je imala veći posed lopte, bila opasnija i agilnija, ali osim jedne velike šanse Kataija nije uspela da stvori pravu šansu za gol.

45. minut – Žuti karton za Milunović.

36. minut – Zicer za Kataija. Najbolja šansa za Kataija, posle duplog pasa sa Pešićem. Izbio je pred Carevića, ali šutirao pravo u golmana Vojvodine.

30. minut – Vitas ne može da nastavi meč. Prva izmena u ekipi Vojvodine. Traore ulazi umesto Vitasa, koji zbog povrede ne može da nastavi meč.

28. minut – Preti Crvena zvezda. Sve je opasnija Crvena zvezda – Pešić je sada na levoj strani prevario Vitasa, ali nije stigao Bukari da ubačenu loptu smesti u mrežu.

23. minut – Najbolja šansa na meču. Katai je sa desnog boka tražio Aleksandra Pešića, ali je u poslednjem trenutku intervenisao Vitas pred golom Vojvodine.

karadjordje, stadion, fk, vojvodina3

20. minut – Ivanić pokušava glavom – 0:0. Samo nagoveštaj šanse za tim iz Beograda – glavom je pokušao Ivanić i promašio iz teške pozicije.

16.  minut – Domaći tražili penal. Posle kornera Milunović je nespretno reagovao, a domaći su smatrali da je tom prilikom igrao i rukom. Sudije se nisu oglašavale.

12. minut – Bez velikih prilika za gol na početku – 0:0. Velika borba na sredini terena, dobar tempo, ali za sada bez većih uzbuđenja u Novom Sadu.Katai je sa oko 20 metara udaljenosti prvi šutirao ka golu protivnika, ali neprecizno.

6. minut – Prva prilika. Imala je Vojvodina preko Nemanje Nikolića, kojeg je izblokirao Aleksandar Dragović.

Počeo je meč.

vojvodina, crvena, zvezda, t

Sastavi:

Vojvodina: Carević – Bjeković, Vitas, Jeličić, Antonijević- Busnić, Miletić- U. Nikolić, Simić, Čumić – N. Nikolić.

Crvena zvezda: Borjan – Eraković, Milunović, Dragović, Rodić – Kanga, Mijailović – Bukari, Ivanić, Katai – Pešić.

Aktuelni šampion Srbije je prvi na tabeli sa 35 bodova, dok su Novosađani šesti sa 23 poena.

Izabranici Miloša Milojevića i dalje su bez poraza u nacionalnom prvenstvu, a do trijumfa nisu došli samo protiv Partizana i TSC-a, sa kojima su remizirali.

Zvezda na “Karađorđu” ima devet vezanih pobeda, a poslednji put kad su “lale” otkinule bodove Beograđanima bilo je u aprilu 2016. godine.

Vojvodina je u lošoj formi, a na poslednjih pet utakmica ostvarili su samo jedan trijumf, remi i tri poraza.