in

Rukometaši Vojvodine deklasirali Radnički – JMU Radio-televizija Vojvodine

Radnički je duel sa šampionom dočekao sa samo jednim porazom u neizvesnoj završnici sa Partizanom, dok je Vojvodina izgubila od Dinama u Pančevu u prethodnom kolu.

To je očigledno bio dodatni motiv, devetostrukim uzastopnim prvacima Srbije da derbi sa Kragujevčanima shvate maksimalno ozbiljno, a u takvoj situaciji gosti su bili u ravnopravnom položaju na „Slanoj bari” samo 10 – ak minuta.

Golman Vojvodine, Fran Lučin od prvog minuta nizao je odbrane, pa je omogućio saigračima da u finišu prvog poluvremena stignu do dvocifrene prednosti.

Furiozan početak drugog dela igre bio je jasan pokazatelj da izabranici Borisa Rojevića Radničkog neće ostaviti mogućnost ni da izbore častan poraz. U 46-om minutu na semaforu je stajalo 29:14, a do kraja meča čak 11 igrača Vojvodine upisalo se u listu strelaca za konačnih 37:21. Lučin je sa 15 odbrana proglašen za igrača utakmice, a svoje minute odlično je iskoristio i drugi golman Vojvodine, Tunišanin Idris Drisi, koji je upisao 7 odbrana, od toga 4 sedmerca. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Grozdanić sa 7 golova, dok je Baris Puhovski postigao jedan manje. U redovima Radničkog, Barudžić se pet puta upisao u listu strelaca.

Vojvodinu već u utorak očekuje meč šestog kola superlige, duel sa Jugovićem u Kaću. Sledećeg vikenda, šampion Srbije igra prvi susret u Kupu EHF-a, protiv italijanskog Briksena.