in

Starović: Srbija snažno opredeljenja za članstvo u EU

Starović: Srbija snažno opredeljenja za članstvo u EU

Starović se u Briselu sastao, između ostalih, sa evropskom komesarkom Martom Kos i sa generalnim direktorom u Direktoratu Evropske komisije za proširenje Gertom Janom Kopmanom.

Kako je naveo, na svim sastancima je izrazio opredeljenje i očekivanja Vlade Srbije.

“Verujemo da bi uz malo dobre volje sve tri strane, Vlade Srbije, evropskih institucija i država članica na kojima je poslednja reč, moglo doći do otvaranja tog Klastera već tokom jula meseca. To bi nam omogućilo da se u drugoj polovini godine fokusiramo na sprovođenje svih potrebnih reformi kojima bismo stvorili preduslove za otvaranje dodatnih pregovaračlkih klastera do kraja ove godine”, rekao je Starović.

Prema njegovim rečima, tokom sastanaka u Briselu insistirao je na tome da Srbija konačno dobije izveštaj o prelaznim merilima, takozvani IBAR.

“To je neophodni preduslov da se u nastavku procesa o pridruživanju konačno pozabavimo i zatvaranjem onih pregovaračkih poglavlja koja su u prethodnom periodu bila otvorena”, poručio je Starović.



Autorska prava RTV / Tekst / Slika / Video /