in

UNMIK: Zabrinuti smo zbog hapšenja Popovića, pažljivo pratimo situaciju

UNMIK: Zabrinuti smo zbog hapšenja Popovića, pažljivo pratimo situaciju

U pisanom odgovoru Tanjugu, na pitanje kako komentariše hapšenje i da li će reagovati povodom toga, Misija je navela da pažljivo prati situaciju.

“Specijalna predstavnica generalnog sekretara (SPGS) UN i šefica UNMIK-a (Karolin) Zijade više puta pozivala na uzdržanost i da strane ostanu konstruktivno angažovane u dijalogu uz posredstvo EU”, navodi se u odgovoru Unmik-a.

Popović je u petak priveden nakon što je u Orahovcu prisustvovao obeležavanju godišnjice stradanja Srba orahovačkog kraja od ruke tzv. UČK, a Osnovni sud privremenih institucija u Prištini odredio mu je u nedelju meru pritvora u trajanju do 30 dana.

Iz kancelarije za KiM saopštili su da je Popović priveden zbog izjave nakon pomena – samo zato što je pravim imenom nazvao one koji su ubili 47 Srba i Roma i kidnapovali više od stotinu nevinih ljudi tokom jula 1998. godine.



Autorska prava RTV / Tekst / Slika / Video /