in

Vojvodina u derbiju srušila Partizan i ostala u igri za drugo mesto

Vojvodina u derbiju srušila Partizan i ostala u igri za drugo mesto

Strelci za Vojvodinu bili su Malbašić u 53. i Nemanja Nikolić u 84. minutu.

Partizan je imao prvu šansu na meču, u petom minutu posle centaršuta sa desnog boka, Jović je glavom gađao preko prečke i to je bila jedina prilika gostujuće ekipe.

Voša je uzvratila u devetom minutu, posle greške Vujačića i brzog napada i centaršuta sa leve strane, Zukić je glavom pogodio spoljni deo mreže.

Usledila je borba na sredini terena, bez izrazitih šansi i prilika, sve do 22. minuta, kada je Zukić gađao sa distance, Popović je na kratko odbio loptu, na koju je naleteo Malbašić, ali je ponovo intervenisao golman Partizana.

Do odlaska na odmor, Voša je imala jednu kontru posle greške Ljubormira Fejse, i situaciji tri na dva, u poslednjem trenutku intervenisao je Jović.

Voša je mnogo bolje otvorila drugo poluvreme i povela posle sjajnog solo prodora Nikole Čumića, koji je maherski prebacio čitavu odbranu Partizana, a Malbašić sa peterca glavom matirao Stevanovića za 1:0!

Nakon vođstva, Voša se odlično postavila u fazi odbrane i držala rivala daleko od gola, pa većih prilika pred golom Carevića nije bilo ni u nastavku.

vosa, partizan, 1, 1024x683

Partizan je prvi udarac u okvir Vošinog gola imao tek u 72. minutu kada je Urošević sa distance šutirao nedovoljno snažno da bi savladao dobro postavljenog Carevića.

U 75. minutu Veljko Simić je oboren u šesnaestercu gostujućeg tima, ali su arbitar Jovanović i njegove kolege iz VAR sobe procenili da nije bio prekršaj za kazneni udarac.

U 79. minutu Partizan je imao prvu i najbolju šansu na meču, Milosavljević je vratio loptu ka golu koju je presekao Baždar i šutirao, ali je Carević odlično intervenisao.

Pet minuta kasnije Voša je rešila sve dileme oko pobednika posle odlične kontre rezervista. Simić je ukrao loptu i pobegao po levom boku i potom pravovremno proigrao Nemanju Nikolića koji je udarcem iz prve od stative pogodio za 2:0!

U 90. minutu Pantić je postigao pogodak iz slobodnog udarca sa 20 metara za 2:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Voša je osvojila velika tri boda i sada je peta sa 50 bodova, sa četiri boda manje od Partizana.

Superliga Srbije, 28. kolo:

Petak:

Kolubara – Napredak Kruševac 0:1
Mladost Lučani – Novi Pazar 1:3

Subota:

Radnički 1923 – Spartak 2:2
Voždovac – Javor 0:1
Crvena zvezda – Mladost GAT 4:2
Vojvodina – Partizan 2:1

Nedelja:

Radnik – TSC 16:00
Radnički Niš – Čukarički 18:00

Tabela Superlige Srbije:

1. Crvena zvezda 76
2. TSC 55
3. Partizan 54
4. Čukarički 53
5. Vojvodina 50
6. Novi Pazar 47
7. Voždovac 39
8. Radnički Kragujevac 34
9. Kolubara 33
10.Napredak 30
11.Javor 29
12. Radnički Niš 26
13. Spartak Subotica 25
14. Mladost Lučani 21
15. Radnik 20
16. Mladost Novi Sad 18

Autorska prava RTV / Tekst / Slika / Video /