in

Pešić u 97. minutu za pobedu Zvezde na “Čairu”, Javor šokirao Partizan u Humskoj!

Junak aktuelnog prvaka bio je Aleksandar Pešić, koji je u 97. minutu postigao drugi gol na utakmici i doneo trijumf svom timu.

Zvezda je stigla do tri važna boda u šampionskoj trci. U fantastičnoj i izuzetno uzbudljivoj fudbalskoj predstavi na Čairu, Radnički je pružio sjajan otpor, sa igračem manje uspeo je da izjednači, da bi u finišu ostao bez još jednog igrača. Zvezda je to iskoristila i u poslednjim momentima meča preko dvostrukog strelca Pešića stigla do trijumfa. Na golu domaćina briljirao je golman Rosić.

Crveno-beli su krenuli žestoko, ređali su se šanse pred golom domaćina. Svoje prilike propustili su pre svih Kanga, Pešić, Mitrovića i Milunović. Tačnije odbran Radničkog je uspela da izađe kao pobednik.

S druge strane Radnički je pretio preko Štulića, Petkovića i Cvetkovića iz kontri i polukontri i naterao golmana Borjana da u nekoliko navrata spasava svoju mrežu.

Kako je vreme odmicalo borba se rasplamsala, Radnički se oslobodio pritiska. Ređale su se šanse pred oba gola.

U 30. minutu prvo je Zvezda imala priliku da preko Milunovića dođe do vođstva. Sjajno je skočio nakon kornera ali je golman Rosić odlično reagovao. U nastavku domaćin koriti grešku Kange, ali je brzu kontru uspeo da u poslednjem trenutku u kaznenom prostoru da preseče Mijailović i pošalje loptu u korner.

ivanic, zvezda2

Najbolju priliku da povede imala je Zvezda u 40. minutu. Nakon gužve u kaznenom prostoru Bukari je uputio centaršut, Dragović je odično skočio i glavom zahvatio loptu. Golman Rosić odlično reaguje i krajnjim naporom je odbio loptu nogom. Pokušao je i Ivanić, ali je njego udarac odbrana Radničkog uspela da zaustavi.

U 44. minutu sudija je dosudio penal za Zvezdu, prvo je pao Kanga u kaznenom prostoru, sudija je pokazao da se igra dalje, u nastavku pao je i Bukari. Nakon asistencije VAR-a, penal je poništen.

Nastavljeno je nadigravanje i u drugom poluvremenu. Zvezda je imala više prilika, ali na golu Radničkog je briljirao golman Rosić. Svoje šanse porpustili su Pešić, Dragović i Milunović.

Kako je vreme odmicalo gosti su sve više bili pred golom Radničkog, koji se sve ređe odlučivao da krene u napad.

U 60. minutu Jankam je zaradio drugi žuti karton i morao je da napusti teren. Radnički je nastavio sa igračem manje u polju.

Usledila je opsada gola Radničkog od strane fudbalera Zvezde. Radnički se grčevito branio.

Zvezda je povela u 68. minutu. Sa leve strane centrirao je Mijailović, Pešić je odliično skočio i glavom posla loptu iza Rosića.

Nisu se gosti zadovoljili jednim golom, nastvili su da atakuju ka golu Radničkog. Trener Lalatović je sve karte bacio u napad a to mu se isplatilo odmah nakon trostruke izmene.

Samo što je ušao na teren Saša Marjanivić je iskoristio povratnu loptu Kafua i preciznim udarcem savladao Borjana, i tako doneo izjednačenje svom timu. Igrao se 74. minut.

delije, zvezda88

Milojević prokomentarisao gol u poslednjem minutu

Trener Crvene zvezde Miloš Milojević kaže da gol Radničkom u poslednjem minutu daje još veću draž.

“Utakmica koja može da ponese epitet derbija. Ekipa Radničkog ima kvalitet i situacija na tabeli nije u skladu s tim. Pružili su dobar otpor, ali smo mogli da rešimo pitanje pobednika i ranije, ipak, momci su verovali do poslednjeg trenutka i izgarali na terenu, a to se vratilo. To je jedini put za nas. Svidela mi se energija, način na koji su igrači s klupe ušli… Pobeda u poslednjem minutu svakako daje draž fudbalu”, počeo je Milojević.

Naredni izazov koji očekuje Zvezdu već je u četvrtak od 21 čas kada ugostiti Trabzon.

“Bitna pobeda pred meč Lige Evrope, ali o tome ćemo da razmišljamo sutra. Neka večeras momci budu ponosni, jer nije lako pobediti u Nišu. Radnički ako ovako nastavi da igra, svima će biti težak rival, pogotovo na domaćem terenu”,dodao je Milojević.

Zvezda je imala podršku navijača u Nišu.

“Mi smo bez njih kao čovek bez duše i srca, i mnogo nam znače. Možda sam preterao što sam otrčao ka njima posle gola, ali hteo sam da smirim Borjana jer je imao žuti. Bez mene mogu ako dobijem crveni, al bez igrača teško”,podvukao je Milojević.

Par minuta kasnije Pešić je nakon solo prodora izašao sam ispred Rosića, opalio je po lopti, ali je golman Radničkog uspeo da prebaci lptu preko gola u korner. Ređale su se šanse pred golom domaćina, koji je uspevao da se odbrani.

Od drugog minuta nadoknade nakon asistencije VAR-a radnički je ostao sa dva igrača manje. Etongu je zbog namernog udaranja glavom Milunovića zaradio direktan crveni karton.

Zvezda je do pobede stigla u šestoj minutu nadknade. Nakon centaršuta sa leve strane, Ben na suprotno strani glavom prebacuje do Kataija koji glavom vraća do Pešića koji vara golmana Radničog i postiže svoj drugi pogodak na meču.

Na kraju pobeda Zvezde nad Radničkim od 2:1.

“Crveno-beli” su trenutno prvi na tabeli sa 41 bodom, dok je Radnički 11. sa 16. Crvena zvezda će u narednom kolu gostovati Kolubari, dok će Radnički igrati sa Partizanom u Beogradu.

Javor šokirao Partizan u Humskoj i udaljio ga od Zvezde

Fudbaleri Partizana i Javora remizirali su rezultatom 3:3 (1:0) u utakmici 16. kola Mozzartbet Superlige Srbije.

Crno-beli su tako dodatno se udaljili od Crvene zvezde i sada za njom zaostaju sedam bodova.

Javor je utakmicu u Humskoj otvorio izvanredno – evrogolom Lazara Nikolića.

U pitanju je crno-belo dete i Zvezdina želja koji je odapeo “strelu” sa gotovo 25 metara i pogodio za iznenađujućih 0:1.

Međutim, samo četiri minuta kasnije je stiglo izjednačenje. Najpre su gosti tražili penal zbog starta Kristijana Belića, ali je sudija dozvolio da se igra nastavi, a nastavak je doneo gol Bibarsa Natha.

Izraelac je veoma lepo završio polukontru Partizana i neodbranjivo pogodio za 1:1.

Na krilima otvorenog početka utakmice nastavilo se i u 26. minutu kada smo dobili preokret domaćeg tima. Epitet junaka poneo je kapiten Slobodan Urošević koji je stigao do novog pogotka, trećeg u Superligi ove sezone.

Odličan centaršut Fusenija Dijabatea sa desne strane preskočio je Rikarda Gomeša, ali pao idealno na glavu Uroševića koji je savladao Vulića.

partizan, javor

Petrić: Nedostajalo nam je koncentracije da završimo meč

Trener fudbalera Partizana Gordan Petrić izjavio je da je njegovom timu nedostajalo koncentracije na meču sa Javorom.

“Imali smo neke šanse koje nismo iskoristili, treći gol smo primili sa druge stative gde je bio igrač sam. Nismo imali koncentraciju da završimo utakmicu do kraja, to se verovatno i videlo”, rekao je Petrić posle meča za TV Arena sport.

Partizan je trenutno drugi na tabeli sa sedam bodova manje u odnosu na prvoplasiranu Crvenu zvezdu.

“Večeras nismo odigrali na nivou, ne verujem da ćemo se vratiti na ovo. Bože moj, sledeći meč je nova utakmica”, zaključio je Petrić.

Partizan će u narednom kolu na svom terenu dočekati Radnički iz Niša.

Nastavak meča doneo je nešto snažniji početak Partizana, te šanse Vujačića, Uroševića i potom prečku Marka Živkovića u 54. minutu.

Ali, bilo je potrebno još 10 minuta da Živković dobio nagradu za odličnih 20-ak minuta otkako je ušao u igru. Ovog puta niko nije zaustavio njegov pokušaj i Partizan je došao do dva gola prednosti.

Potom je Gomeš promašio još jednu šansu posle centaršuta Uroševića, a sve je nekako delovalo da će Partizan mirnije privesti meč kraju.

Ipak, nije bilo tako, jer je u 69. minutu Belić skrivio jedanaesterac koji je potom potvrđen i iz VAR sobe. Najstrožu kaznu izveo je Petar Gigić, bivši igrač Partizana, te lako matirao Popovića za 3:2 i neizvesnu završnicu u Humskoj.

Bio je to bljesak Ivanjičana koji u narednih 15-ak minuta nije imao dopunu, ali potom jeste u 88. minutu kada je Humska potpuno šokirana.

Gojković je dočekao izvanredan centaršut sa leve strane, pobegao Nemanji Joviću i pogodio za konačnih 3:3.

Ostalo je Partizanu malo vremena da se ponovo ispravi i prosuo je još dva dragocena boda u šampionskoj trci za Crvenom zvezdom.

FK Partizan: Ima li svrhe takmičiti se u ovakvim uslovima?

Fudbalski klub Partizan oglasio se saopštenjem u kome ističe da posle današnjeg kola i dešavanja na terenu, može samo da postavi pitanje ima li svrhe takmičiti se u ovakvim uslovima i sa ovakvim suđenjem.

“U nekoliko minuta imali smo situaciju da se protiv nas dosudi jedanaesterac, gde sudija bez ikakve dileme pokazuje na belu tačku, dok u situaciji kada je trebalo da dosudi očigledan penal nad Igorom Vujačićem, koga u kaznenom prostoru ruši protivnicki igrac ostaje nem i on sam i VAR soba. Bez reakcije, bez želje da se makar proveri nešto što je očito i belodanu na štetu Partizana”, navode iz Humske.

Zato se pitamo ima li svrhe takmičiti se u ovim uslovima, sa ovakvim suđenjem, gde nemate ravnopravnu situaciju, dok se na drugim terenima igra i po 97 i 98 minuta, iskljucuju igrači dok jedan klub ne dodde do cilja”, zaključuju iz Partizana sa jasnom aluzijom na pobedu Crvene zvezde protiv Radničkog u Nišu 2:1, golom Aleksandra Pešića u 97. minutu.

Javor odgovorio Partizanu: Gospodo, niste bili bolji

Fudbalski klub Javor odgovorio je na saopštenje Partizana  i poručio da je razočaran reakcijom iz redova crno-belih posle potpuno zasluženo osvojenog boda.

“Javor je primer sportskog i viteškog ponašanja u našem fudbalu. Borimo se i prihvatamo rezultat na kraju. Sada, kada smo ga ostvarili na terenu, iz Partizana pokušavaju da nam ga oduzmu. Brine ih reakcija sudije kod našeg penala, ali ne vide situaciju iz 11. minuta kada nije dosuđen čist penal za Javor, da bi potom u nastavku te akcije oni postigli gol”, navode Ivanjičani.

Vodili su 3:1, ali im je i to bilo malo, pa traže još zanemarujući činjenicu da smo postigli dva regularna gola i nadigrali ih u finišu na njihovom terenu, pred njihovim navijačima, navode iz Javora.

“Mi o ovome ne bismo pričali posle meča, jer ne želimo izgovore, kada znamo da možemo na terenu da se dokažemo. Letos, kada smo na nasem terenu izgubili rezultatom 4:0, sportski smo čestitali, a oni sada omalovažavaju naš uspeh. Nećemo to dozvoliti”.

Gospodo, bod je zaslužen, niste bili bolji, a to što ste navikli da vam drugi rešavaju utakmice nije naš problem, podvlače iz Ivanjice.

“Čestitamo igračima Javora na velikom uspehu, verujemo da ćemo nastaviti ovako i u narednim mečevima”, zaključuje se u saopštenju.

Radnički u Kragujevcu pobedio Kolubaru

Fudbaleri Radničkog pobedili su danas u Kragujevcu ekipu Kolubare 3:0 u meču 16. kola Superlige Srbije.

Golove za Radnički postigli su Nemanja Tomić u 29, Milutin Vidosavljević u 56. iz penala i Dušan Stoiljković u 69. minutu.

Radnički je trenutno osmi na tabeli sa 21 bodom, dok je Kolubara deveta sa 19.

Kragujevčani će u narednom kolu gostovati Mladosti u Lučanima, dok će Kolubara dočekati Crvenu zvezdu.

Fudbaleri TSC-a i Čukaričkog remizitali su sinoć 1:1 (1:0), u derbiju 16.kola Superlige.

U evropskom ambijentu u Bačkoj Topoli domaćin je poveo golom Petra Ratkova u 25. minutu, a izjednačio je Uroš Drezgić u 50. minutu.

Rezultati 16. kola SLS:

nedelja, 23. oktobar:

Novi Pazar – Voždovac 0:0

Partizan – Javor 3:3 (Natho 11, Urošević 26, Živković 64 – Nikolić 7, Gigić 71p, Gojković 88),

Radnički (N) – Crvena zvezda 1:2 (Marjanović 74 – Pešić 68, 90+7),

Radnički (K) – Kolubara 3:0 (Tomić 29, Vidosavljević 56, Stoiljković 69).