in

Sportske.net – Dinamo od “100 života”

U velikom derbiju 24. kola HNL-a šampion Dinamo iz Zagreba je na svom “Maksimiru” savladao lidera Rijeku sa 1:0 i tako se u potpunosti vratio u borbu za titulu.

Izuzetno tvrdu utakmicu gledali smo u dueli, uz Hajduk, dve najbolje ekipe u Hrvatskoj, a presudio je pogodak debitanta Frana Brodića u 94. minutu iz penala.

U prvom poluvremenu gotovo da nije bilo velikih prilika, a obojica trenera Sergej Jakirović i Željko Sopić bili su pre svega okrenuti odbrani svog gola.

Rijeka je zadala prvi udarac posle samo dva minuta igre u drugom poluvremenu. Fruk je namestio gol Mariću, ali je on poništen zbog ofsajda.

Dinamo nikako nije uspevao da dođe do  gola vrednog tri boda, a najbolju priliku propustio je heroj trijumfa nad Betisom u Ligi konferencija, Japanac Kaneko. Sve je izgledalo kao da pogotka neće ni biti, a onda je u poslednjem minutu sudijske nadoknade vremena defanzivac Rijeke Goda laktom zkačio Špikića, a sudija Bel pokazao na jedanaesterac.

Odgovornost je preuzeo novajlija “modrih” Fran Brodić i pogodio za erupciju oduševljenja na “Maksimiru”.

Rijeka je uprkos porazu ostala na čelu tabele sa 50 bodova, jedan manje ima Hajduk, dok je Dinamo na trećoj poziciji sa 47 poena, ali i utakmicom manje.