in

Trećeligaš izbacio Menhengladbah iz kupa i otišao u polufinale!

Večeras smo dobili i poslednjeg polufinalistu nemačkog kupa, a ujedno i drugi polufinalni par.

To je ekipa Sarbrikena, koja se takmiči u trećoj ligi, ali koja je večeras u četvrtfinalu bila bolja od bundesligaša Menhengladbaha.

Sarbriken je pred svojim navijačima na ”Ludvigsparku” slavio sa 2:1 i plasirao se u polufinale gde će mu rival biti drugoligaška ekipa Kajzerslauterna.

Menhengladbah je poveo već u osmom minutu golom Robina Haka, ali je to vođstvo potrajalo svega tri minuta, s obzirom da je domaćin ekspresno izjednačio golom Naifija – 1:1.

Taj rezultat je ostao na snazi sve do samog finiša meča i nadoknade vremena, kada je Kai Brinker sa petnaestak metara postigao pobedonosni gol za domaće i postavio konačnih 2:1 za Sarbriken, uz delirijum na tribinama!

Podsetimo, drugi polufinalni par je Leverkuzen – Fortuna Dizeldorf.