in

Ватерполисти Србије победили САД, освојили пето место на СП

Србија је други пут победила Американце у Мађарској. На старту СП у групној фази било је 17:13 за “делфине”, а овог пута наш национални тим је славио 13:10.

Најефикаснији у селекцији Србије био је Страхиња Рашовић, који је постигао четири гола. Три пута у листу стрелаца уписао се Душан Мандић, а два гола дали су Марко Радуловић и Сава Ранђеловић. По један погодак постигли су Ђорђе Лазић и Радомир Драшовић.

Најбољи у репрезентацији САД био је Александар Бовен са четири гола.

Прва четвртина је завршена резултатом 3:3. Наша селекција је на старту друге четвртине повела 6:3, а селектор САД Дејан Удовичић је морао да затражи тајм-аут. Американци су смањили на 6:4, али су “делфини” стигли до 8:4. Американци су успели да постигну још два гола, а прво полувреме је завршено вођством Србије од 8:6.

Српски ватерполисти су заиграли ангажованије у трећој четвртини, а у последњи део меча ушли су с вођством од 11:7. Србија је потом одржавала високо вођство и заслужено је стигла до тријумфа.

Ватерполисти Грчке победили Хрвате и освојили бронзу на СП

Ватерполо репрезентација Грчке освојила је бронзану медаљу на Светском првенству, пошто је данас у Будимпешти у мечу за треће место победила селекцију Хрватске са 9:7 (1:0, 4:3, 3:2, 1:2).

Најефикаснији у селекцији Грчке био је Константинос Какарис са три гола, док је Стилијанос Аргуропулос Канакакис постигао два. У пораженој екипи најбољи је био Лука Букић са два гола.

Финални меч између Шпаније и Италије на програму је вечерас од 20 часова.

Ватерполисти Мађарске освојили су седмо место на СП, пошто су раније данас победили Црну Гору са 8:6.