in

UKRAJINSKA KRIZA: Kijev: Napad na železnicu u tri regiona; Moskva negira umešanost u prelet dronova iznad belgijskih vojnih baza

UKRAJINSKA KRIZA: Kijev: Napad na železnicu u tri regiona; Moskva negira umešanost u prelet dronova iznad belgijskih vojnih baza

 Rudari evakuisani nakon napada ruskih snaga na rudnike uglja u Ukrajini

Ruske snage izvele su udare na rudnike uglja u Dnjepropetrovskoj oblasti dok je pod zemljom bilo oko 2.500 rudara, izjavila je danas ministarka energetike Ukrajine Svetlana Grinčuk.

– Evropska unija pozvala Rusiju da prestane sa pretnjama i sve da izbegavaju trku u naoružanju

Evropska unija je danas pozvala Rusiju da prestane sa nuklearnim pretnjama i apelovala na sve strane da izbegavaju akcije koje bi mogle da pokrenu novu trku u naoružanju, jer takvo ponašanje potkopava globalnu stabilnost i teško postignut napredak u smanjenju nuklearnog naoružanja od kraja Hladnog rata, saopštio je portparol EU.

– Lukašenko: Belorusija je spremna da primi migrante iz Ukrajine

Predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je Belorusija spremna da primi migrante iz Ukrajine.

– Poljska pokreće program vojne obuke sa ciljem da obuči oko 400.000 ljudi

Poljska će ovog meseca pokrenuti novi program vojne obuke u okviru šireg plana da se 2026. godine obuči oko 400.000 ljudi, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane Poljske.

– Ruska spoljno-obaveštajna služba: Zapad razmatra diverziju u Zaporoškoj nuklearki i da Rusiju okrivi za to

Zapadne zemlje koje podržavaju Ukrajinu razmatraju opciju organizovanja diverzije u Zaporoškoj nuklearnoj elektrani koja bi izazvala topljenje jezgra njenih nuklearnih reaktora, tvrdi ruska Spoljna obaveštajna služba (SVR).

– Kuleba: Rusija napala železničku infrastrukturu u tri ukrajinska regiona

Ruske snage su tokom noći napale železničku infrastrukturu naselja u blizini linije fronta, u Harkovskoj, Černigovskoj i Dnjepropetrovskoj oblasti Ukrajine, saopštio je zamenik ukrajinskog premijera Oleksij Kuleba.

Prema njegovim rečima, u Harkovskoj oblasti ruske snage napadima na infrastrukturu pokušavaju da “uspore komunikaciju sa istočnom Ukrajinom”.

“Vozovi su tamo prebačeni na alternativne pravce i nastavljaju da se kreću” naveo je Kuleba u objavi na Telegramu, prenosi Ukrinform.

On je saopštio da je u Černigovskoj oblasti bilo udara na područja važna za održavanje komunikacije sa ukrajinskim severom.

U Dnjepropetrovskoj oblasti Rusi su udarili na energetsku infrastrukturu železnice i na jednu od stanica, a saobraćaj je pokrenut rezervnim lokomotivama, naveo je Kuleba.

Kuleba je rekao i da su zbog oštećenja infrastrukture veća kašnjenja u Donjeckoj i Zaporoškoj oblasti.

– Civil poginuo u napadu dronom u Volgogradskoj oblasti, tokom noći oboreno 75 dronova

Civil je poginuo u napadu dronom u Volgogradskoj oblasti, saopštio je guverner tog regiona Andrej Bočarov.



Autorska prava RTV / Tekst / Slika / Video /